Skip to main content

Komplett Kafka aneb životopis Franze Kafky v komiksovém příběhu
kafkaweb1200x917

Kdy:
01 06 2024 - 31 10 2024

O události

Komplett Kafka (Kafka v kostce) aneb životopis Franze Kafky v komiksovém příběhu!

Je nám velikou ctí moci prezentovat právě v jubilejním roce Franze Kafky 2024 výstavu plakátů KOMPLETT KAFKA, která vznikla díky spolupráci německého výtvarníka Nicolase Mahlera s literárním domem Literaturhaus ve Stuttgartu. Díky podpoře Goethe-Institutu tak můžeme nabídnout tuto jedinečnou výstavu i v Goethe centru v Českých Budějovicích.

KAFKA V KOSTCE

Franz Kafka nejenomže psal prózu, ale také vášnivě kreslil:

"Víš, kdysi jsem byl velkým kreslířem," napsal roku 1913 takovým skoro hrdým tónem své snoubence Felice Bauer o svých uměleckých ambicích. Jeho kreslení ho kdysi "uspokojovalo více než cokoli jiného". Čím více bychom ho tedy mohli uctít v roce jeho významného jubilea než komiksovou biografií? A ještě navíc od Nicolase Mahlera, který má podobně minimalistický kreslířský styl jako Kafka?

Nicolas Mahler tak zde nepřekonatelně vtipně ztvárňuje Kafkův život a dílo a neustupuje ani před těmi největšími otázkami: Proč selhal Kafkův plán napsat sérii levných průvodců? Kdo napsal pokračování jednoho z jeho nejdůležitějších děl, "Proměna Gregora Samsy zpět"? A jak to bylo s "Bílou otrokyní"? Odpovědi a mnohem více lze nalézt v Komplett Kafka. (Zdroj: Suhrkamp Verlag)

Výstavu můžete navštívit v otevírací době Goethe centra JU v prostorách GC, a to po celý červen 2024, dále v průběhu září až do poloviny října 2024.

V rámci výstavy nabízíme i workshop pro školy: Termíny návštěv je nutno si předem domluvit Kapacita omezena. Prosíme kontaktujte nás prostřednictvím registračního formuláře.

Více informací o výstavě naleznete ZDE.

 
 

Powered by iCagenda

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1