• Úvod
  • Univerzita
  • Kalendář akcí
  • Mezinárodní filmový festival Jeden svět v Českých Budějovicích
 

Mezinárodní filmový festival Jeden svět v Českých Budějovicích
jeden-svet

Kdy:
02 04 2024 - 06 04 2024

O události

Rádi bychom vás pozvali na Mezinárodní filmový festival Jeden svět v Českých Budějovicích

Tento lidskoprávní festival proběhne 2. - 6. dubna v Biografu Kotva, Výměníku1 a Wortnerově domě Alšovy jihočeské galerie

Festival nabízí celkem 17 projekcí, naprostá většina z nich je následovaná debatou s hostem. Tematicky festival pokrývá celou škálu problematik, světových i domácích. Celý program najdete na webu www.jedensvet.cz/ceske-budejovice . 

V Biografu Kotva proběhne promítání dokumentu Žal v lodu o palestinsko-izraelských vztazích a debata s novinářem Jakubem Szántó, nebo Útěk z utopie o rodinách, které se úspěšně i neúspěšně pokoušejí uprchnout z totalitní Severní Koreje. V rámci diskuze se naskytne divákům příležitost mluvit o životě v této zemi s mužem, který tam do svých 20 let žil. 

Slavnostní zahájení proběhne 2. 4. v Biografu Kotva od 19:30 hodin. Festival otevírá film Hranice Evropy, který skrze skrytou kameru dokumentuje pracovní podmínky migrantů za prací v Západní Evropě. Přítomna bude protagonistka filmu a novinářka Saša Uhlová

V programu naleznete i příběhy z Ukrajiny, Venezuely nebo Tchaj-wanu, stejně tak české osudy, například film o Václavu Havlovi nebo i Martině Izingové, se kterou bude i diskuzeSvět jako takový je velmi komplexní, stejně tak témata festivalu Jeden svět. Proto nechybí ani environmentální dokument Jiříkovo vidění o klimatické změně, po němž následuje diskuze s tvůrci. Nebo i dokument Virtuální ostrov o videohře, na který lze nahlížet jako na sociální experiment. 

Festival uzavírá v sobotu 6. 4. ve Výměníku 1 ruský dokument Queendom o queer umělkyni Geně, která svým výstředním uměním bojuje nejen za práva LGBTQ+ osob, ale i proti režimu své země. 

Budeme se těšit již 2. - 6. 4. 2024! 

Tým Jednoho světa v Českých Budějovicích

 

 
 

Powered by iCagenda

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1