• Úvod
  • Univerzita
  • Kalendář akcí
  • Panelová diskuse - Spravedlivá válka dnes? Společnost – Technologie – Náboženství
 

Panelová diskuse - Spravedlivá válka dnes? Společnost – Technologie – Náboženství
valka-udalost_web_small

Kdy:
24 11 2022 18:00 - 20:00

O události

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích uspořádá v tomto a příštím roce sérii osmi panelových diskusí na důležitá témata rezonující nejen českou společností, ale přinejmenším celou Evropou. V těchto moderovaných diskusích určených pro nejširší veřejnost, budou vždy diskutovat nejen přední odborníci na dané téma z řad akademiků Jihočeské univerzity, ale i další pozvané osobnosti. Po úvodní, moderované části diskuse bude mít veřejnost možnost zeptat se panelistů na doplňující dotazy. Diskuse budou probíhat pokaždé na jiném, tematicky spřízněném a veřejně dostupném místě, budou zaznamenávány a objeví se na sociálních médiích Jihočeské univerzity. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích věří, že i tímto způsobem prokáže, že jsou oblasti jejího zájmu společensky relevantní, a přispěje tak svým dílem k posilování odpovědnosti celé naší společnosti.

Druhá z panelových diskusí se uskuteční 24. 11. od 18 hodin v areálu bývalých Žižkových kasáren v Českých Budějovicích, kde vznikl nový kulturně-kreativní prostor pro všechny generace Žižkárna. Na téma války v dnešní době budou z mnoha úhlů pohledu diskutovat:

PhDr. David Černý, Ph.D. - Ústav státu a práva AV ČR;
plk. gšt. ICLic. Mgr. et Mgr. Jaroslav Knichal – hlavní kaplan AČR a katolický kněz;
Mgr. Viktor Ber, Ph.D. - biblista a religionista TF JU, kazatel Církve bratrské;
Mgr. Daniel D. Novotný, Ph.D. - filosof a etik, proděkan TF JU pro zahraniční vztahy.

Diskuse se přes videohovor zúčastní také dr. Lyudmyla Ivanyuk z univerzity v Lucku, která se zabývá sociální etikou v katolickém a pravoslavném pojetí, resp. propojením ruského pravoslaví se současnou státní mocí v Rusku.

Moderaci večera přislíbil Mgr. Filip Breindl, Th.D., absolvent TF JU, nezávislý publicista a novinář. Následovat bude volná diskuse návštěvníků s jednotlivými panelisty.

Akce se uskuteční v rámci Centralizovaného rozvojového projektu Komunikace priorit a témat českého předsednictví Radě EU se zaměřením na problematiku vysokého školství, vědy a výzkumu v ČR i zahraničí.

 
 

Powered by iCagenda

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1