• Univerzita
  • Aktuálně

Výjezdní zasedání Předsednictva Rady vysokých škol a Fóra předsedů akademických senátů vysokých škol na Jihočeské univerzitě

Ve čtvrtek 18. května a v pátek 19. května hostila Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích výjezdní zasedání Předsednictva Rady vysokých škol a Fóra předsedů akademických senátů vysokých škol.

Setkání významných zástupců veřejných vysokých škol začalo jednáním Předsednictva RVŠ ve čtvrtek 18. 5. 2023 v 10:00 ve velké zasedací místnosti rektorátu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Úvodního slova a uvítání se ujal rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr., a také náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy prof. Mgr. Jaroslav Miller, MA, Ph.D., vrchní ředitelka sekce vysokého školství, vědy a výzkumu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy prof. PaedDr. Radka Wildová, CSc., a předseda Akademického senátu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích JUDr. Rudolf Hrubý.

V odpoledních hodinách následovalo jednání Fóra předsedů akademických senátů vysokých škol, které pokračovalo i v pátek 19. května. Během jednání byla diskutována důležitá témata, jako je například novelizace zákona o vysokých školách, akademická samospráva a její úrovně, mzdové podmínky v terciárním vzdělávání a financování VŠ v kontextu nárůstu cen energií, dopadů inflace a demografického vývoje.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice