• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • Startuje 5. ročník projektu „MOJE VIZE NULA: STUDENTI PRO BEZPEČNÉ SILNICE”

Startuje 5. ročník projektu „MOJE VIZE NULA: STUDENTI PRO BEZPEČNÉ SILNICE”

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Pátý ročník soutěže „MOJE VIZE NULA: STUDENTI PRO BEZPEČNÉ SILNICE“ je určen studentům českých vysokých, vyšších odborných a středních škol. Soutěž si klade za cíl aktivizovat mladé lidi ke zlepšení stavu dopravní nehodovosti v České republice ve filosofii Švédské Vize nula.

Studenti nebo skupiny studentů předkládají projekty zaměřené do různých oblastí s cílem řešit dopravní problémy. Projekty mohou řešit jak problémy vozidel, pozemních komunikací tak i problémy chování účastníků silničního provozu a jejich vzdělávání.

K vedení a konzultacím je připravena řada odborníků, kteří se dlouhodobě zabývají tématem dopravní bezpečnosti. Stačí je oslovit. Pro základní orientaci jsou na webu projektu také základní dokumenty, které řeší problematiku dopravní bezpečnosti. Inspirovat se můžete také v zahraničí. Odkazy na zdroje a kampaně naleznete také na stránkách projektu. 

Projekt je financován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

JAK NA TO?

  • Rozmyslete si téma a sestavte tým. Pro snadnější rozhodování je připravena mapa témat pro různé oblasti. Pokud si nevyberte, zkuste navrhnout vlastní téma. Pokud si nejste jistí, konzultujte své téma odborníky. Pracovat na projektu můžete sami, nebo v týmu. Projektový tým může mít maximálně 7 členů.
  • Registrujte svůj projekt nejpozději do 31. 3. 2023
  • Pusťte se do práce a začněte psát. Po celou dobu jsou Vám k dispozici jak odborníci, tak i organizátor a pořadatel soutěže. Pro snadnější práci je pro Vás připravena šablona projektu. Hotový projekt zašlete k hodnocení nejpozději do 30. 4. 2023.
  • Vyhrajte. Soutěžíme o ceny v celkové hodnotě 100 000 Kč. Výherce (ať již jednotlivec či tým) získá finanční výhru, která bude vyplacena pořadatelem. Konkrétně výherce umístěný na prvním místě získá 50 tisíc Kč, druhý umístěný získá 30 tisíc Kč, třetí umístěný 15 tisíc Kč, čtvrtý umístěný získá 2 500 Kč a pátý umístěný získá 2 500 Kč. Částky jsou uvedeny po jejich zdanění.
  • Pročtěte si kritéria hodnocení, ať vám zbytečně neutečou body a výhra. Jejich úplně znění naleznete zde.
  • Buďte úspěšní a organizátor Vám pomůže s realizací projektu formou START-UPU. Zrealizujte svůj projektu za podpory řady odborníků na problematiku BESIP, marketingu, technické oblasti dopravy, ad. Pomůžeme vám připravit žádost k získání prostředků na realizaci projektu z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

Podrobná pravidla soutěže naleznete zde.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1