• Univerzita
  • Aktuálně

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová navštívila Jihočeskou univerzitu

V pátek 18. listopadu se paní ministryně setkala se zástupci Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a ředitelem Biologického centra AV ČR Liborem Grubhofferem. Hovořila i se studenty a chválila spolupráci Akademie věd a univerzity.

Diskuse s paní ministryní se z velké části týkala tématu financování začínajících vědců, podnikavosti a transferu jejich poznatků do praxe a dalším palčivým otázkám. "Tato setkání jsou velmi důležitá. Pro tyto mladé lidi s velkým potenciálem musíme vytvořit takové prostředí, aby špičkovou vědu dělali právě v Česku," komentovala setkání se zástupci JU a BC AVČR paní ministryně Langšádlová na svém FB profilu.

Paní ministryně v rámci své návštěvy přijala také pozvání na oběd do naší menzy.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice