• Univerzita
  • Aktuálně

Jihočeskou univerzitu navštívili zástupci České – Středoasijské smíšené obchodní komory (ČSOK)

V pondělí 25. 5. 2020 proběhlo setkání rektora JU a prorektorky pro zahraniční vztahy JU se zástupci České – Středoasijské smíšené obchodní komory (ČSOK).

Česká – Středoasijská smíšená obchodní komora je dobrovolným sdružením českých a zahraničních fyzických a právnických osob, které mají zájem na všestranné spolupráci mezi Českou republikou a zahraničím a napomáhá svou činností rozvoji hospodářských styků a obchodní spolupráce mezi českými a zahraničními podnikatelskými subjekty a institucemi.

Prezident ČSOK pan Jiří Nestával na schůzce se zástupci vedení JU představil činnost komory, týkající se zejména vzdělávání v Rusku a středoasijské oblasti a informoval o založení klastru vysokých škol, které jsou v rámci mezinárodní spolupráce zapojeny do vzdělávání zahraničních studentů z Ruska a Kazachstánu. Paní magistra Vlasta Bohdalová, která se setkání rovněž zúčastnila, doplnila informace o spolupráci s Čínou a zájmu čínských studentů o vzdělávání v České republice. Tématem rozhovoru byly rovněž aktuální formy vzdělávání s důrazem na rostoucí význam distančního (online) studia vysokoškolských studentů.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice