• Univerzita
  • Aktuálně

Jihočeská univerzita uspěla v oborovém žebříčku THE Subject 2024

Společnost Times Higher Education zveřejnila ve čtvrtek 26. 10. 2023 aktualizovaný žebříček, který porovnává vysoké školy z celého světa v 11 skupinách podle oborového zaměření. Jihočeské univerzita se v rámci českých univerzit úspěšně umístila hned v několika z nich.

Jihočeské univerzitě se nejvíce dařilo v oblasti „Life sciences (Vědy o živé přírodě)“, kde se mezi českými univerzitami umístila na 2. místě za Univerzitou Karlovou. Celosvětově pak obsadila 401.-500. místo. V podoboru „Agriculture & Forestry“ je pak dokonce Jihočeská univerzita nejlépe hodnocenou univerzitou v České republice.

Sdílené druhé místo v rámci institucí v ČR získala Jihočeská univerzita také v oblasti „Physical sciences (Vědy o neživé přírodě)“, kdy se společně s Masarykovou univerzitou umístila celosvětově na 501.-600. místě. V dané oblasti bodovala Jihočeská univerzita vůbec poprvé.

Úspěch ale Jihočeská univerzita zaznamenala také v dalších oborových skupinách. Například v oblasti „Education (Pedagogika a učitelské obory)“ se o třetí místo v České republice dělí s Univerzitou Palackého v Olomouci, kdy celosvětově obě univerzity obsadily 601+ místo. Stejného umístění ve světě pak Jihočeská univerzita dosáhla i v oblasti „Arts and humanities (Umění a humanitní vědy)“. Zde v rámci českých univerzit obsadila 4. místo.

Do tisícovky nejlepších univerzit světa se Jihočeská univerzita probojovala také v oblasti „Clinical and health (Medicína a medicínské obory)“ a dále v oblasti „Social sciences (Sociální vědy)“.

Společnost Times Higher Education pro sestavení žebříčku World University Rankings by Subject hodnotí instituce v celkem 18 ukazatelích, které jsou rozděleny do pěti oblastí (vzdělávání a výuka, výzkumné prostředí, kvalita výzkumu, spolupráce s průmyslem a transfer technologií a internacionalizace). Váha těchto oblastí je pak různá pro jednotlivé oborové skupiny.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice