• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • Jihočeská univerzita otevřela nově zrekonstruovanou kolej K4

Jihočeská univerzita otevřela nově zrekonstruovanou kolej K4

Generální rekonstrukce budovy koleje K4 v kampusu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, která probíhala od listopadu 2020, je hotová a v úterý 31. května v 11:30 proběhlo za účasti vedení Jihočeské univerzity její slavnostní otevření.

Po rekonstrukci koleje K1, která byla ukončena v roce 2018, přistoupilo vedení Jihočeské univerzity k rekonstrukci koleje K4, a to přesto, že tato budova byla ze zbývajících kolejí v kampusu JU nejmladší (výstavba dokončena v roce 1994). Důvodem byla její největší ubytovací kapacita ze všech zbývajících nezrekonstruovaných kolejí Jihočeské univerzity a také její vyhovující dispoziční uspořádání pokojů a sociálních zařízení, které nejvíce odpovídalo vyššímu standardu ubytování a nevyžadovalo kompletní přebudování vnitřního uspořádání jako u koleje K2 a K3.

Pokoje na koleji K4 mají buňkové uspořádání s vlastní toaletou, sprchou a ledničkou. Většina buněk je složena ze dvou dvoulůžkových pokojů se společným zázemím. V devátém a desátém patře se pak nacházejí celkem 4 buňky po dvou jednolůžkových pokojích a dokonce celkem 8 samostatných jednolůžkových pokojů s vlastní toaletou, sprchou a lednicí. Na každém patře se pak nachází společná kuchyň a na každém lichém patře jsou prádelny s osazenými pračkami. Všechny pokoje navíc získaly nový nábytek. Celková kapacita koleje K4 je 384 lůžek. Zároveň s tím se v přízemí budovy nachází kanceláře a skladovací prostory Kolejí a menz JU.

Studenti Jihočeské univerzity mohou vybírat ze dvou možností ubytování. První zahrnuje pokoje/buňku s vlastním sociálním zařízením na kolejích K1, K4 a K5, levnější pak jsou koleje K2 a K3 se společným sociálním zařízením.

Celkové náklady na rekonstrukci K4 včetně vybavení se vyšplhaly na 114,5 milionu Kč, z čehož 62 milionů pokryla dotace a zbylých 52,5 milionu bylo hrazeno z vlastních zdrojů univerzity. Náklady na stavbu samotnou byly 101,7 milionu Kč.

Nyní by měla přijít na řadu generální rekonstrukce auly Jihočeské univerzity, tzv. „Bobíku“. Ta je již připravena k předání stavební firmě, která by během několika týdnů měla začít se stavebními úpravami.

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1