• Univerzita
  • Aktuálně

Jihočeská univerzita má pět nově jmenovaných profesorů

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš dnes ve Velké aule pražského Karolina předal jmenovací dekrety 76 novým profesorkám a profesorům. Mezi nimi i pěti profesorům, kteří působí na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.

doc. PhDr. Josef GRULICH, Ph.D.
pro obor: České dějiny
na návrh Vědecké rady Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

doc. Mgr. Roman TŮMA, Ph.D.
pro obor: Molekulární a buněčná biologie a genetika
na návrh Vědecké rady Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

doc. RNDr. Tomáš MRKVIČKA, Ph.D.
pro obor: Aplikovaná matematika
na návrh Vědecké rady Západočeské univerzity v Plzni

doc. Ing. Roman KUBEC, Ph.D.
pro obor: Chemie a analýza potravin
na návrh Vědecké rady Vysoké školy chemicko-technologické v Praze

doc. Ing. Eva SAMKOVÁ, Ph.D.
pro obor: Technologie potravin
na návrh Vědecké rady Tomáše Bati ve Zlíně

„Prošli jste náročným procesem až na pomyslný vrchol vědecko-pedagogické vzdělávací pyramidy. Díky Vaší vůli a odhodlání se Vám podařilo na této dlouhé cestě překonat řadu profesních i životních překážek. Věřím, že dnešním dnem Vaše produktivní práce nekončí, ba právě naopak – otevírají se Vám nové dveře Vašich výzkumných i pedagogických příležitostí. Jako profesoři univerzit i jako garanti studijních programů budete nositeli i spolutvůrci nevyhnutelných strukturálních změn ve vzdělávacím procesu. Bytostně věřím ve Vaši schopnost přijímat nové výzvy, měnit zažité postupy a zavádět inovace ve výuce. Ze srdce Vám přeji mnoho sil, odhodlání a úspěchů při naplňování Vašeho poslání. Zároveň dovolte, abych všem popřál krásné a pokojné Vánoce,“ řekl novým profesorům při slavnostním ceremoniálu ministr Vladimír Balaš.

Na nejvyšší akademický titul navrhují kandidáty vědecké a umělecké rady vysokých škol. Jmenovací dekrety podepisuje prezident republiky. Ten tak učinil 28. listopadu tohoto roku.

Foto a citace: MŠMT

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice