• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • FZT JU zastoupena v EIP-AGRI Focus Group Social Farming and Innovations

FZT JU zastoupena v EIP-AGRI Focus Group Social Farming and Innovations

Ve dnech 25. 1. a 26. 1. 2023 proběhne v Praze první setkání nově ustanovené Focus Group Social Farming and Innovations, která vznikla v rámci EIP-AGRI (Evropské inovační partnerství pro produktivitu a udržitelnost zemědělství). EIP-AGRI bylo zahájeno Evropskou komisí v roce 2012 a sdružuje aktéry inovací (zemědělce, poradce, výzkumníky, podniky, nevládní organizace atd.) do celosvětové sítě EIP, za účelem propojení výzkumu s praxí. Za deset let působení působení vzniklo v rámci EIP-AGRI 49 expertních skupin, poslední tři na konci roku 2022, přičemž jednou z nových skupin je Focus Group Social Farming and Innovations.

Do partnerství bylo na základě výběrového řízení jmenováno dvacet odborníků ze dvanácti Evropských zemí, zastoupena je zemědělská praxe, výzkumné organizace, poradenství i neziskový sektor. Českou republiku ve skupině zastupuje docent Moudrý z Fakulty zemědělské a technologické Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích spolu s Dr. Hudcovou z Karlovy Univerzity.

Cílem skupiny je vyhodnotit současný stav sociálního zemědělství na evropské úrovni, identifikovat hlavní výzvy a příležitosti, shromáždit příklady správné praxe a v neposlední řadě také nastavit doporučení pro prioritní inovační opatření a výzkumné záměry, včetně programů Horizon Europe.

Kompletní seznam členů a popis skupiny zde:

https://eu-cap-network.ec.europa.eu/social-farming-and-innovations_en

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1