E-sportovce čeká nová výzva

Téměř rok funguje v Akademické knihovně učebna určená pro e-sportovce reprezentující Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích. Učebna je vybavena 5 herními počítači. Možností pro studenty je stále více a kromě dalšího potřebného vybavení, které se bude dle možností v budoucnu rozšiřovat, byl do učebny pořízen také nový PlayStation.

Hernu pravidelně navštěvuje 5 skupin o přibližně pěti hráčích, a to dvakrát až třikrát týdně. „Z důvodu lepší komunikace mezi jednotlivými hráči jsme přes platformu Discord založili server,“ uvedl Matěj Dynda z Pedagogické fakulty, který je členem jedné z herních skupin. Běžně mohou studenti na počítačích hrát hry jako Counter Strike 2 nebo League of Legends, vše ale záleží na domluvě.

„Čeká nás nová herní výzva. Plánujeme se zapojit do ligy s názvem G-SPORT,“ uvedl Dynda s tím, že se jedná o ligu pořádanou Karlovou univerzitou. „Jedná se o kombinaci klasického sportu v různých disciplínách s e-sportem,“ doplnil dále Dynda.

Nezbývá než popřát studentům mnoho herních úspěchů při reprezentaci Jihočeské univerzity.

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1