• Univerzita
  • Aktuálně

Byly uděleny Ceny rektora Jihočeské univerzity

Ve středu 16. března 2022 na zasedání Vědecké rady Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích byly uděleny Ceny rektora Jihočeské univerzity:

doc. Ing. Antonín Kouba, Ph.D. (FROV) a kol.
The redclaw crayfish: A prominent aquaculture species with invasive potential in tropical and subtropical biodiversity hotspots
Reviews in Aquaculture

Komplexní přehledová studie o raku červenoklepetém, vycházející z více než 500 citovaných zdrojů a zahrnující informace o taxonomii tohoto druhu, jeho biologii, ekologii, distribuci a cestách šíření. Protože jde o velmi vhodný a oblíbený akvakulturní druh, studie také se zabývá nejen jeho ekonomickou rentabilitou, ale i možnými negativními biologickými a socioekonomickými dopady jeho chovu.

doc. Daniel Heider, Ph.D. (TF)
Aristotelian Subjectivism: Francisco Suárez´s Philosophy of Perception
Springer, Studies in the History of Philosophy of Mind

Monografie, která je výsledkem mnohaleté práce, předkládá nový materiál týkající se teorie smyslového poznání španělského jezuitského myslitele Františka Suáreze, ikony období zvaného Druhá scholastika. Z historiografického hlediska je Suárezova teorie vykládána především v kontrastu k učení Tomáše Akvinského. Publikace představuje vůbec první zpracování tohoto komplexního námětu v mezinárodním měřítku.

Mgr. Karel Řepa, Ph.D. (PF) a kol.
Krajina jako námět a médium ve výtvarné výchově
Česká sekce Mezinárodní společnosti pro výchovu uměním ve spolupráci s JU

Tato monografie reprezentuje stávající paradigmata didaktiky výtvarné výchovy. Může sloužit jako didaktický a metodický zdroj pro rozvoj didaktiky výtvarné výchovy, pro vzdělavatele učitelů i pro samotné učitele výtvarné výchovy na ZŠ. Svým zaměřením je rovněž využitelná jako alternativní studijní materiál pro studenty oboru výtvarná výchova, případně širší veřejnost, pro niž popularizuje metodické přístupy současné výtvarné výchovy.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice