• Univerzita
  • Aktuálně

1. a 2. místo pro pivo z FZT JU na XXXIV. ročníku Mezinárodního pivního festivalu

Ve dnech 16.–19. dubna 2024 se v Litoměřicích konal již XXXIV. ročník Mezinárodního pivního festivalu, který je nejprestižnějším pivním festivalem v České republice. Vděčí za to jak dlouholeté tradici, tak zejména zájmu samotných pivovarů, domácích i zahraničních.

V letošním ročníku se soutěžilo v 37 různých kategoriích, které zahrnovaly širokou škálu pivních stylů. Přihlášeno bylo celkem 250 pivovarů z různých částí světa, které se prezentovali svými unikátními recepturami a tradicemi. Expertní degustace se uskutečňují za účasti odborníků v oblasti pivovarnictví, potravinářství a certifikace kvality.

Festivalu se jako tradičně zúčastnil i Výzkumný a výukový minipivovar, který je součástí Fakulty zemědělské a technologické JU. Minipivovar do soutěže přihlásil celkem čtyři vzorky piv do tří různých kategorií. Rozhodnutí zúčastnit se se ukázalo být mimořádně úspěšné, když jsme dosáhli vynikajících výsledků.

Zvláště hrdí jsme na úspěch v kategorii INDIA PALE LAGER, kde naše piva STŘELA a IRL666 obsadila 1. a 2. místo. Úspěch je výsledkem práce našich sládků – Ing. Vlastimila Nohejla a podsládka Františka Čechmánka, kteří recepturu těchto piv „vyvařili“.

Děkujeme a „dej Bůh štěstí“.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice