Rozvoj JU - Infrastrukturní zázemí doktorských studijních programů

Dotační program:

Operační program Jan Amos Komenský

Anotace projektu

Předmětem projektu je rozvoj a modernizace materiálního a infrastrukturního zázemí doktorských studijních programů (DSP). Účelem je zvýšení kvality vzdělávání poskytovaného v doktorských studijních programech a zvýšení konkurenceschopnosti přípravy budoucích výzkumných pracovníků v tuzemském i mezinárodním srovnání.

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (JU) realizuje DSP na všech osmi fakultách různého zaměření. I přes různá zaměření pociťují zástupci všech fakult potřeby aktualizovat vybavení, studijní materiály, datovou základnu i zázemí pro realizaci DSP. Z důvodu rychlého vývoje technologií, poznatků vědy a finanční náročnosti potřebného vybavení, může dojít k zaostávání na poli vědy a výzkumu a ke snižování kvality absolventů těchto studijních programů. Zapojením se žadatele do projektu bude možné aktualizovat a rozšířit vybavení fakult a fakticky tak přispět k udržování a zvyšování kvality absolventů doktorského studia.

Infrastruktura bude pořizována na základě požadavků ze strany jednotlivých fakult. Bude tak odpovídat aktuálním potřebám, které souvisí s jejich zaměřením.

Realizace projektu přispěje především v oblasti doktorských studijních programů ke:

• zkvalitnění studia a výzkumu,
  • snadnější přístup a zázemí k pořádání doktorských seminářů, obhajob, konferencí apod.,
  • zvýšení kooperace mezi doktorandy v ČR a zahraničí a k internacionalizaci
  • zatraktivnění doktorských studijních programů a zvýšení motivace začít a dokončit studium,
  • zlepšení kompetencí a uplatnitelnosti absolventů na trhu práce,
  • vyřešení poruchovosti a zastarávání stávajícího přístrojového a jiného vybavení,
  • k technologickému pokroku (udržení se na špičkové úrovni),
  • rozšíření možností při psaní disertačních a jiných prací,
  • zlepšení nácviku praktických dovedností,
  • řešení podfinancování zdrojů v oblasti pořízení nové infrastruktury.

Cíle projektu

Cílem projektu je modernizace infrastrukturního zázemí doktorských studijních programů Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prostřednictvím klíčových aktivit zaměřených na:

1. Pořízení přístrojového a laboratorního vybavení pro doktorské studijní programy, a to včetně stavebních úprav souvisejících s jeho zabudováním, instalací a uvedením do provozu a dalších kroků nezbytných pro uvedení tohoto vybavení do provozu.
  2. Pořízení hardwarového, softwarového a jiného vybavení pro doktorské studijní programy.
  3. Pořízení odborné literatury a dalších informačních zdrojů pro doktorské studijní programy.
  4. Rekonstrukce objektů a prostor sloužících pro výuku doktorských studijních programů (tj. pro vzdělávací či tvůrčí činnost).

Struktura aktivit projektu

V rámci projektu budou realizovány následující klíčové aktivity (KA). Některé KA jsou z důvodu rozsahu řešené problematiky dále logicky členěny na dílčí aktivity (DA).

KA 1 – Řízení projektu

Výše dotace veřejných zdrojů

22,4 25,3
Výše vlastního kofinancování  4,4 5,0

pozn.: částky matematicky zaokrouhleny na jedno desetinné místo.

Kontakt k projektu

Mgr. Veronika Attlová

Koordinační a projektový pracovník

tel.: 389 032 070, mobil: 735 700 528

www: http://www.jcu.cz/o-univerzite/rozvoj/up

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice