• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • ZSF JU připravila další úspěšný workshop první pomoci pro Biskupské gymnázium

ZSF JU připravila další úspěšný workshop první pomoci pro Biskupské gymnázium

Workshop pro 120 gymnazistů zaměřený na základy první pomoci, který v září zorganizovala Zdravotně sociální fakulta JU pro Biskupské gymnáziu v Českých Budějovicích, měl skvělý ohlas. Studentky a studenti programů Všeobecné ošetřovatelství a Zdravotnické záchranářství už několik let školí přímo v terénu účastníky cyklistického tábora, který gymnázium pořádá poblíž Nové Pece u Lipenského jezera.

Biskupské gymnázium vnímá tuto spolupráci jako významnou pomoc a obohacení kurzu. Má už totiž dobrou zkušenost s tím, že lektory jsou vysokoškolští studenti, kteří mají ke gymnazistům svým věkem blízko. Díky tomu jim mohou předat informace i dovednosti snáz než jejich obvyklí vyučující. „Budeme vděční, když naše spolupráce bude moci pokračovat i v příštím roce,“ uvedla vyučující Mgr. Martina Kaňková, která pomoc na Lipně napsala pochvalu adresovanou prorektorovi JU pro vnitřní hodnocení prof. Tomáši Machulovi, Ph.D., Th.D.

O lekce (nejen) první pomoci se postaralo 12 studentek a studentů z druhých a třetích ročníků, kteří připravili pro gymnazisty program na celé odpoledne. Vytvořili několik tematicky odlišných stanovišť, přivezli s sebou i pomůcky a modely, hodně si dali záležet také na působivém maskování poranění.

Profesora Machulu tato reakce velmi potěšila a předal ji rektorovi Jihočeské univerzity. „Jako prorektor pro vnitřní hodnocení to beru jako skvělou zpětnou vazbu ze strany našich spolupracujících škol. A ještě jednou děkuji všem zúčastněným,“ uvedl.

Další podrobnosti ZDE.

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1