• Univerzita
  • Aktuálně

ZSF JU připravila další úspěšný workshop první pomoci pro Biskupské gymnázium

Workshop pro 120 gymnazistů zaměřený na základy první pomoci, který v září zorganizovala Zdravotně sociální fakulta JU pro Biskupské gymnáziu v Českých Budějovicích, měl skvělý ohlas. Studentky a studenti programů Všeobecné ošetřovatelství a Zdravotnické záchranářství už několik let školí přímo v terénu účastníky cyklistického tábora, který gymnázium pořádá poblíž Nové Pece u Lipenského jezera.

Biskupské gymnázium vnímá tuto spolupráci jako významnou pomoc a obohacení kurzu. Má už totiž dobrou zkušenost s tím, že lektory jsou vysokoškolští studenti, kteří mají ke gymnazistům svým věkem blízko. Díky tomu jim mohou předat informace i dovednosti snáz než jejich obvyklí vyučující. „Budeme vděční, když naše spolupráce bude moci pokračovat i v příštím roce,“ uvedla vyučující Mgr. Martina Kaňková, která pomoc na Lipně napsala pochvalu adresovanou prorektorovi JU pro vnitřní hodnocení prof. Tomáši Machulovi, Ph.D., Th.D.

O lekce (nejen) první pomoci se postaralo 12 studentek a studentů z druhých a třetích ročníků, kteří připravili pro gymnazisty program na celé odpoledne. Vytvořili několik tematicky odlišných stanovišť, přivezli s sebou i pomůcky a modely, hodně si dali záležet také na působivém maskování poranění.

Profesora Machulu tato reakce velmi potěšila a předal ji rektorovi Jihočeské univerzity. „Jako prorektor pro vnitřní hodnocení to beru jako skvělou zpětnou vazbu ze strany našich spolupracujících škol. A ještě jednou děkuji všem zúčastněným,“ uvedl.

Další podrobnosti ZDE.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice