Země Živitelka 2023

Ve dnech 24.–29. 8. 2023 proběhl 49. ročník tradiční výstavy Země živitelka. Veletrh prezentuje nejširší nabídku zemědělských oborů na jednom místě (novinky z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství od historie po současné trendy, i novinky v oblasti výzkumu a vzdělávání). 
Ani letos nemohl na Země Živitelce chybět stánek Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, v rámci kterého se představila Fakulta zemědělská a technologická a Fakulta rybářství a ochrany vod. Návštěvníci společného stánku si mohli vybrat z celé řady produktů vyrobených přímo fakultami, potažmo dle jejich receptur. Zakoupit tak bylo možno celou řadu rybích specialit, masové konzervy, nebo med z vlastních včelstev, v nabídce také byla teplá rybí polévka a točené pivo z fakultního minipivovaru Čtyrák. Na fanoušky a přátele Jihočeské univerzity nově čekal fanshop, kde bylo možné zakoupit předměty s univerzitní tématikou nebo knihy, které vydávají naše fakulty.

V rámci výstavy Země živitelkaprobíhala konference Sociální zemědělství – 10 let v ČR formou workshopu a diskusního panelu. Více o konferenci zde.

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1