• Univerzita
  • Aktuálně

Zdravotně sociální fakulta obhájila v soutěži Jihočeská sestřička absolutní vítězství

Studentky a studenti Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích obhájili v sobotu 8. října 2022 v Jindřichově Hradci titul absolutního vítěze soutěže Jihočeská sestřička.

Už sedmým rokem takto v různých jihočeských nemocnicích soutěží střední, vyšší odborné a vysoké školy zdravotnického zaměření. V sedmém ročníku se utkalo 17 družstev v 17 soutěžních disciplínách připravených tak, aby odpovídaly odborné a praktické přípravě, kterou studentky a studenti ve škole absolvují. První soutěžní kategorii, která je určená studentům třetích ročníků VOŠ a VŠ, vyhrálo družstvo č. 1 pod vedením kapitánky Miroslavy Koldové. Tento čtyřčlenný tým, který tvořili ještě Michaela Kováčová, Klára Oklešťková a Jakub Prokop, získal navíc v závěru slavnostního večera ještě titul absolutního vítěze, čímž obhájil loňské prvenství náležející též Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Další týmy ZSF JU obsadily druhé a čtvrté místo.

„Máme ve škole skvělé simulační centrum, kde si můžeme spoustu věcí vyzkoušet. Tam jsme trénovali. Myslím, že jsme ze školy i z praxe dobře připravení. Navíc jsme skvěle složený tým dvou všeobecných sester, porodní asistentky a zdravotnického záchranáře,“ chválila si kapitánka vítězného družstva Miroslava Koldová. Upřesnila, že do maxima 170 bodů chyběly jejímu týmu pouze tři body. Soutěžící museli ukázat, jak si poradí například s odběrem krve, ošetřením novorozence, resuscitací, úpravou lůžka, podáváním krevních derivátů nebo třeba s cévkováním. Zvládnout úkoly na jednotlivých stanovištích v jindřichohradecké nemocnici jim trvalo až do odpoledne, sobotní večer patřil ocenění úspěchů v soutěži, ale hlavně oslavě zdravotnických profesí.

Mezi prvními gratulanty byli večer v Jindřichově Hradci děkanka ZSF JU Ivana Chloubová a rektor Jihočeské univerzity Bohumil Jiroušek, který zdůraznil význam Zdravotně sociální fakulty JU zaměřené na pomáhající profese. „Poslání Jihočeské univerzity je širokospektrální a patří k tomu i služba regionu. Chceme dělat vědu na světové úrovni, ale zároveň chceme být prospěšní našemu regionu. Oceňuji, že taková soutěž existuje – a to, že v ní Zdravotně sociální fakulta obhájila své loňské absolutní vítězství, svědčí o kvalitě studentů i jejich vyučujících, kteří je opět dokázali tak dobře připravit,“ uvedl rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr.

Další podrobnosti ZDE.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice