• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • Zdravotně sociální fakulta JU spustila Linku sociální podpory COVID

Zdravotně sociální fakulta JU spustila Linku sociální podpory COVID

Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity zahájila v pátek 17. dubna provoz Linky sociální podpory COVID, na niž mohou zavolat lidé, které postihla současná pandemie nového koronaviru a potřebují poradit, zda a jak mohou získat sociální dávky.

Linka bude fungovat ve všedních dnech od 8 do 20 hodin na telefonu 725 917 303, zájemci také mohou psát své dotazy na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Na dotazy odpovídají studenti sociálních oborů z magisterského studia, kteří už se v problematice sociálních dávek, podpoře v nezaměstnanosti, výplatách nemocenské, ošetřovného atd. dobře orientují, případně vědí, s kým se o detailech rychle poradit.

Jedná se o sociální podporu, jejímž cílem je nabídnout zdarma pomoc lidem, kteří se například nemohou dovolat na příslušné úřady kvůli aktuálně přetíženým krizovým linkám, anebo je jim příjemnější méně formální rozhovor. „Neváhejte se na nás obrátit v případě, že jste přišli o zaměstnání a nevíte si rady, jak postupovat. Poskytneme vám všechny potřebné informace týkající se aktuální sociální situace,“ říká doc. Alena Kajanová z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd. Linka sociální podpory COVID funguje pod Institutem aplikovaných zdravotně sociálních věd ZSF JU, který už nabízí například bezplatnou revmatologickou a laktační poradnu.

Bližší informace:

doc. PhDr. Alena Kajanová, Ph.D.

Ústav sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU

Mobil: +420 732 155 818

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1