• Univerzita
  • Aktuálně

Zdravotně sociální fakulta inspirovala svou výukou transkulturního ošetřovatelství zástupce mezinárodního projektu BENEFITS

Od čtvrtka do pátku 27. až 28. února jednali v Českých Budějovicích zástupci projektu BENEFITS (Better & Effective Nursing Education for Improving Transcultural Nursing Skills), v němž je ZSF JU jediným zástupcem z České republiky.

Tento tříletý projekt spojuje šest evropských fakult a jsou v něm zapojeni odborníci z Turecka, Belgie, Slovinska, Maďarska, ČR a Španělska. Cílem je připravit nové učební osnovy pro výuku transkulturního ošetřovatelství, aby bylo vzdělávání v této oblasti efektivnější. Jedná se totiž o velmi aktuální a potřebné téma: žijeme v globalizovaném světě a sestry i další zdravotníci se při práci stále častěji setkávají s lidmi z jiných kultur, jimž musí zajistit péči tak, aby byly respektovány jejich kulturní návyky, potřeby a očekávání.

Více na webu ZSF.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice