• Univerzita
  • Aktuálně

Zasedání krizového štábu Jihočeské univerzity

Přesto, že se včerejší anonymní výhružný e-mail zaslaný na některé vysoké školy v ČR netýkal Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (JU), zasedal dnes (12. 3. 2024) preventivně krizový štáb JU. Ten projednal včerejší situaci a součinnost Policie ČR, se kterou byli zástupci JU během včerejšího dne ve spojení a společně průběžně vyhodnocovali bezpečnostní rizika. Krizový štáb na svém jednání také shrnul jednotlivá zavedená opatření k zajištění bezpečnosti studentů a zaměstnanců JU.

I když řadu obecných bezpečnostních opatření zavedla JU již v předchozích letech, vedení Jihočeské univerzity otázky bezpečnostních opatření v návaznosti na tragickou událost na FF UK v součinnosti s Policií ČR i MV ČR intenzivně řeší. Už na konci ledna proběhlo bezpečnostní školení pro rozšířené kolegium rektora a vedoucí pracovníky, kterého se v rámci své návštěvy na JU účastnil také náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy prof. Mgr. Jaroslav Miller, MA, Ph.D. Ze školení vznikl také záznam, který bude použit i pro proškolení dalších zaměstnanců a studentů JU.

Společně s tím probíhá aktualizace provozních řádů budov, aktualizace zpracovaných rizik, případně dalších navazujících dokumentů. Policii ČR byly také předány plány všech budov pro lepší orientaci bezpečnostních složek v případě ozbrojeného útoku. Je také zpracován postup pro vzájemnou informovanost mezi Policií ČR a JU v případě možného ohrožení. Projednány byly také podklady pro projekt Komunikačního, informačního a svolávacího systému pro JU (KISS).

Studentům a zaměstnancům JU v současné chvíli žádné nebezpečí nehrozí a vše zůstává v normálním režimu výuky.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice