• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • Výstava Kalliope Austria, aneb ženy ve společnosti, v kultuře a ve vědě

Výstava Kalliope Austria, aneb ženy ve společnosti, v kultuře a ve vědě

V Akademické knihovně Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích byla 14. července 2021 s podporou Rakouského kulturního fóra v Praze slavnostně otevřena výstava „KALLIOPE Austria. Ženy ve společnosti, v kultuře a ve vědě“.

Kromě toho, že je výstava přístupná široké veřejnosti, je také východiskem jednoho z workshopů, který se koná v rámci odborného programu mezinárodního projektu „univie: summer school for Czech-Austrian Language Tandem: Sommerkolleg České Budějovice 2021“. Celkem 33 českých a rakouských studentů a studentek tak má možnost se seznámit se životem a dílem žen, které významně ovlivnily rakouskou společnost, kulturu či vědu.

Vedle známých osobností představuje výstava i ženy, jež byly ve své době výjimečné, ale dnes už jejich jména příliš známá nejsou. Výstava tak vůči nim splácí dluh a nabízí komplexní vhled do dané problematiky. Úkolem studentek a studentů je zpracovat danou problematiku z české perspektivy a připravit v češtině a němčině prezentace o českých ženách, jež ve své době či svém oboru dosáhly výlučného postavení.

Více se o projektu dozvíte na stránkách Rakouského ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti.

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.