Vyjádření JU k útoku na FF UK

S velikou lítostí sledujeme zprávy o tragickém útoku na Filozofické fakultě UK. Vyjadřujeme studentům a kolegům z Univerzity Karlovy naši plnou podporu. Tento bezprecedentní útok na lidské životy nemá ve svobodné společnosti místo.

“Dnešní ničím neomluvitelný čin, o to hůře, že se stal na půdě univerzity ve středu Evropy, je pro mne obrovským šokem. Soucítím se všemi, kterých se tato situace dotýká, a věřím v brzké uzdravení raněných. Nejvíce však myslím na všechny oběti dnešní tragédie a vyjadřuji upřímnou soustrast jejich rodinám.“

Bohumil Jiroušek
rektor Jihočeské univerzity

Jihočeská univerzita se připojuje ke sbírce na podporu rodin obětí, učitelek a učitelů, studentek a studentů zasažených střelbou na Filozofické fakultě UK, kterou vyhlásil Nadační fond Univerzity Karlovy. Přispět můžete ZDE.

Zdroj foto: https://www.vysokeskoly.cz/katalog-vs/univerzita-karlova/filozoficka-fakulta/147

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1