• Univerzita
  • Aktuálně

Vernisáž výstavy Sociální zemědělství: Příležitost pro zemědělce

V pondělí 31. 5. 2021 proběhla na střeše Národního zemědělského muzea v Praze vernisáž výstavy Sociální zemědělství: Příležitost pro zemědělce. Výstava zaměřená na sociální zemědělství v České republice se skládá z jedenadvaceti panelů, věnovaných aktérům sociálního zemědělství z řad praxe, výzkumu a vzdělávání, i státních struktur.

Úvodní slovo pro zhruba šedesátku zvaných hostů pronesl generální ředitel Národního zemědělského muzea Ing. Zdeněk Novák, následovaný Ing. Josefem Taberym, ředitelem odboru Řídícího orgánu PRV a doc. Ing. Janem Moudrým, Ph.D., ze Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, který reprezentoval akademický sektor a zároveň je předsedou Asociace sociálního zemědělství. Úvodní trojici řečníků doplnili předseda Pracovní komise pro sociální zemědělství MZe Jiří Netík, předsedkyně správní rady spolku TESSEA ČR Markéta Vinkelhoferová a vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství kraje Vysočina Ing. Eva Horná.

Jihočeská univerzita je na výstavě zastoupena trojicí panelů zaměřených na prezentaci vzdělávacích aktivit, mezinárodních projektů i spolupráce v rámci sociálního zemědělství. Výstava bude v pražské pobočce Národního zemědělského muzea přístupná do 27. 6. 2021, vzhledem k putovnímu charakteru je ale možné, že se později přesune do regionů.

Další informace zde.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice