• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • Úspěch JU v mezinárodním žebříčku FEIS

Úspěch JU v mezinárodním žebříčku FEIS

Od roku 2023 vyvíjí Rada ICS (The International Council of Scientists) v rámci programu GWC (Global World Communicator) novou hodnotící platformu a uveřejňuje seznam univerzit z celého světa, které poskytují nejlepší podmínky pro studium, život a komplexní rozvoj zahraničních studentů FEIS (Favorable Environment for International Students).

Jihočeská univerzita, která je momentálně v žebříčku FEIS jedinou univerzitou z České republiky, dosáhla významného úspěchu a celkového hodnocení FEIS class A++. Plné hodnocení získala v kategoriích život v kampusu (A++), ubytování v kampusu (A++) a akademické zdroje (A++).   

Odborná hodnocení jsou prováděna na základě špičkových světových hodnot v 5 nominacích: život v kampusu a služby, ubytování v kampusu, informace pro zahraniční studenty, univerzitní komunita a akademické zdroje. Experti hodnotí úplnost, dostupnost informací, poměry hlavních parametrů v každé nominaci a provádí srovnávací analýzu. Více o metodologii a žebříčku naleznete zde.

Seznam FEIS je žebříčkovou platformou, která je průběžně doplňována a aktualizována na základě výsledků práce odborníků a je otevřena všem univerzitám se zájmem o získávání zahraničních studentů, globální spolupráci a propagaci projektů internalizace vzdělávání a výzkumu.

V rámci FEIS byly hodnoceny také vybrané studijní obory (WQL). Odborná hodnocení se provádějí srovnávací analýzou na základě nejvyšších světových hodnot ve 4 kategoriích: struktura studentské komunity, složení akademických pracovníků, akademické zdroje a globální komunikace.

JU byla hodnocena ve studijních oborech Biological Science, Earth Science, Engineering Technology a opět dosáhla celkového hodnocení FEIS Class A++. 

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1