• Univerzita
  • Aktuálně

Udržitelnost a společenská odpovědnost jsou prioritou a výzvou pro moderní univerzitu

Letos poprvé se Jihočeská univerzita zapojila do Evropského týdne udržitelného rozvoje a společně s dalšími vysokými školami dala najevo, že jí není budoucnost této planety lhostejná. V období od 20. – 26. září mohli studenti, zaměstnanci, ale i široká veřejnost navštívit exkurze, přednášky a další akce zaměřené na oblast udržitelného rozvoje.

Ještě před samotným začátkem Evropského týdne udržitelného rozvoje měli představitelé 13 českých vysokých škol a univerzit možnost sejít se a prezentovat jednotlivá témata, která jsou pro ně v dané oblasti důležitá. To vše díky Asociaci společenské odpovědnosti, největší iniciativě Cílů udržitelného rozvoje OSN v ČR, která setkání v Praze organizovala.

„Během samotného týdne udržitelného rozvoje měly fakulty možnost ukázat, co pro ně tak široký pojem, jakým je udržitelný rozvoj, znamená. Ať už je to hospodaření s vodou a energiemi, zodpovědná spotřeba, osvěta v rámci FairTrade, upozorňování na rizika dezinformací či důkladné vzdělávání zdravotníků a péče o zdraví a okolní prostředí,“ přiblížila zapojení univerzity Barbora Štumpfová z Útvaru pro strategii a rozvoj s tím, že byly připraveny také tři přednášky spojené s exkurzí.

„Stále více se ukazuje, že ani pro veřejné vysoké školy by téma udržitelnosti nemělo být pouze frází a že je nezbytné se na tuto oblast soustředit. Vnímáme to jako velkou výzvu a v oblasti rozvoje chystáme další aktivity, jako je například revitalizace kampusu a další nezbytné kroky,“ uzavřel kvestor Hojdekr.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice