• Univerzita
  • Aktuálně

Studentky a studenti Zdravotnického záchranářství opět podpořili Společnost pro ranou péči

Třicítka studentek a studentů prvního a druhého ročníku Zdravotnického záchranářství ZSF JU ve středu 6. prosince ponorem do Malše u Malého jezu v Českých Budějovicích podpořila kampaň NEBUĎ SRAB! NAMOČ SE PRO RANOU PÉČI!, která symbolicky líčí pocity rodičů, jimž se narodí dítě s postižením. Upozornili tím na aktivity českobudějovické pobočky Společnosti pro ranou péči, která je klinickým pracovištěm naší fakulty a tuto akci zorganizovala už třetím rokem. S iniciativou zapojit se do této benefiční akce přišel proděkan ZSF JU Ondřej Doskočil, který se opět se studenty také ponořil do chladné vody.

Účastníkům, kteří si nejdřív museli prosekat otvory v ledu, přišla fandit i děkanka fakulty Ivana Chloubová. „Byla to velmi zdařilá akce. Jsem na naše studenty hrdá, že jsou odvážní a pro dobrou věc dokážou i překonat sami sebe. Stejně tak jako rodiny s dítětem s handicapem, tak i naši studenti zdolávali překážky, aby došli ke svému cíli,“ shrnula a poděkovala studentům, že přišli a pomohli.

Zdenka Kohoutová ze Společnosti pro ranou péči pak stručně představila smysl a činnost rané péče a vysvětlila souvislosti. Když se rodičům narodí dítě s vážným handicapem, převrátí se jim život naruby. „Je to jako pád do ledové vody. Rodina musí sebrat všechny síly, hodně rychle se naučit plavat a bojovat s nečekanou životní zápletkou," vysvětlila. V práci záchranářů a službách rané péče vidí paralelu v tom, že všichni bojují o čas. „Záchranáři musí být všude, kde se něco stane, co nejdřív. Stejně tak my, protože prvních tisíc dní je u děťátka rozhodujících pro jeho start do života,“ vysvětlila.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice