• Univerzita
  • Aktuálně

Studentky a studenti Ústavu anglistiky FF JU pomáhají s online přípravou maturantů

Studentky a studenti programu Učitelství anglického jazyka a literatury pro střední školy pomáhají s online přípravou maturantů z českobudějovických gymnázií.

Studenti Ústavu anglistiky FF JU vedou online konverzace pro letošní maturanty a pomáhají jim s přípravou problematických maturitních témat. Věříme, že tato spolupráce bude přínosná pro obě strany a poskytne našim studentům učitelství alespoň částečnou náhradu za pedagogické praxe, které se kvůli uzavření škol nemohou konat.

Uzavření škol kvůli koronavirové pandemii postihlo všechny vzdělávací instituce, ale nejvíce se zřejmě dotýká studentů maturitních ročníků, které se jejich učitelé v současnosti snaží intenzivně připravovat na maturity a přijímací zkoušky na vysoké školy pomoci různých online nástrojů. U cizích jazyků však lze nahradit přímý kontakt s mluveným jazykem velice obtížně. Vyučujícím nezbývá než organizovat malé skupinky studentů a vést konverzační hodiny pomocí videokonferencí. Toto řešení je však časově velmi náročné. Vyučující didaktiky anglického jazyka a vedoucí pedagogických praxí pro studenty učitelství anglického jazyka a literatury pro SŠ dr. Alena Prošková a Mgr. Klára Pavlínová reagovaly na problémy, kterým v současnosti čelí učitelé a žáci středních škol. Oslovily studenty učitelství a zorganizovaly skupinu dobrovolníků, kteří se aktivně podílejí na vedení konverzačních hodin v anglickém jazyce se studenty českobudějovických gymnázií, kam by naši studenti jinak docházeli na průběžné pedagogické praxe. Věříme, že spolupráce našich studentů s maturanty bude přínosná a motivující pro obě zúčastněné strany. Až budou zrušena mimořádná opatření proti šíření nákazy koronavirem, zorganizujeme osobní setkání studentů FF JU s maturanty a jejich vyučujícími, abychom společně oslavili nejen konec pandemie, ale i úspěšné složení maturit a přijímacích zkoušek na vysoké školy.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice