• Univerzita
  • Aktuálně

Studenti a další otužilci podpoří Společnost pro ranou péči

Po velkém ohlasu loňského ročníku, jehož významnou oporou se stali studenti Zdravotně sociální fakulty JU, přichází další otužilecká výzva od Společnosti pro ranou péči. S cílem podpořit služby pro rodiny s dětmi s postižením v raném věku, jimž tato společnost pomáhá, organizuje kampaň "Nebuď srab! Namoč se pro ranou péči". Ve čtvrtek 8. prosince pořádá u Malého jezu v Českých Budějovicích akci, která je určená studentům všech fakult, ale nejen jim. Od 15:30 hodin se tam setkají ti, kteří se nebojí vstoupit do studené řeky, a vítáni jsou i další návštěvníci – mohou přijít fandit, dát si punč nebo něco dobrého k snědku.

Loni tam nasadili laťku vysoko studentky a studenti Zdravotnického záchranářství ZSF JU, jichž do Malše vstoupilo téměř dvacet, a pak ještě dohromady přispěli organizátorům částkou 1600 korun. Peníze vybrané v této kampani, jež trvá do konce ledna, pomohou poradkyním dojíždět za rodinami domů a být jim oporou v těžkém životním období. Tato služba je totiž pro rodiny bezplatná a finance na zajištění rané péče musí (vedle dotačních programů kraje, měst a obcí) získávat od dárců, jinak by raná péče nemohla fungovat. Přispět může každý podle svých možností, vítaná je jakákoli darovaná částka. Například 1000 Kč = specializované vyšetření zraku dítěte; 500 Kč = konzultace v rodině; 300 Kč = pomůcka pro dítě na míru atd.

V názvu akce "Nebuď srab! Namoč se pro ranou péči" je symbolika: ve chvíli, kdy se rodiče dozvědí, že jejich dítě bude mít vážný hendikep, se totiž cítí „jak vhozeni do ledové vody“. Musí se v ní hodně rychle naučit plavat a právě v tomto nelehkém období jim pomáhá raná péče. Kromě účasti a peněžního daru mohou lidé rodiny dětí s postižením a služby rané péče podpořit i jinak, další podrobnosti jsou ZDE.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice