• Univerzita
  • Aktuálně

Slavnostní podpis dohody o spolupráci s Národní univerzitou Chung Hsing (NCHU) na Tchaj-wanu.

Dne 29.3. 2021 uzavřela Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (JU) novou smlouvu o spolupráci s tchajwanskou univerzitou National Chung Hsing University (NCHU) v Taichungu.

Podpis společné smlouvy o spolupráci doprovázelo živé on-line setkání představitelů obou univerzit, kteří tak měli možnost rovněž diskutovat o konkrétních oblastech vzájemné spolupráce, která se již několik měsíců rozvíjí na straně Zemědělské fakulty JU a Fakulty Zemědělství a přírodních zdrojů NCHU. Téměř hodinového setkání se zúčastnili představitelé vedení obou univerzit. Na straně National Chung Hsing University se jednalo o prezidenta univerzity Dr. Fuh-Sheng Shieu, viceprezidenta Dr. Jenn-Wen Huanga, viceprezidentku pro mezinárodní vztahy Dr. Chia-Lin Changovou a děkana Fakulty Zemědělství a přírodních zdrojů, Dr. Fuh-Jyh Jana a za JU se virtuálního setkání zúčastnil rektor, prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr., prorektorka pro zahraniční vztahy, doc. PaedDr. Radka Závodská, Ph.D., děkan Zemědělské fakulty, doc. RNDr. Petr Bartoš, Ph.D. a proděkan pro zahraniční vztahy Zemědělské fakulty, doc. Ing. Petr Konvalina, Ph.D.. Speciálním hostem jednání byl též ředitel Vědecké a technologické divize Taipejské Ekonomické a kulturní kanceláře v České republice, Dr. Hong-Wei Yen, který navštívil JU v červnu 2020, a významně přispěl k zahájení spolupráce obou univerzit.

Hlavním bodem diskuse bylo představení konkrétních kroků v přípravě společných výzkumných projektů zaměřených na v současnosti velmi aktuální témata v oblasti ekologie (Bilogical control) a chytrého zemědělství (Smart Agriculture) v návaznosti na strategie Zemědělství 4.0, neboli rozvoje digitalizace tradičního zemědělství.

Započatá spolupráce rovněž přináší nové možnosti v oblasti vzdělávání a mobilitních výměnných programů pro studenty a akademické pracovníky JU.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice