• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • Skvělé umístění JU v rámci ABC Challenge!

Skvělé umístění JU v rámci ABC Challenge!

Jihočeská Univerzita se v červnu 2021 zúčastnila mezinárodní výzvy Academic Bicycle Challenge a umístila se na předních příčkách!

ABC je cyklistickou soutěží pro univerzity z celého světa, která pomáhá nejen ke zvýšení prestiže a povědomí o jednotlivých zapojených univerzitách, ale především propaguje zdravý životní styl a podporuje ochranu životního prostředí.

Z dosud přihlášených 28 univerzit svůj souboj již ukončilo 17 z nich, JU se umístila na třetím místě a najezdila takový počet kilometrů, který by stačil na objetí zeměkoule po rovníku – celkem neuvěřitelných 41 281 km. Svým umístěním na předních příčkách v rámci ABC Challenge JU ukázala, že je prvoligovou instuticí nejen v oblastech vzdělávání, vědy a výzkumu, ale také v odhodlání, sportovních výkonech a týmové spolupráci.

Nejlepší jezdci, fakulta a tým budou brzy vyhlášeni a oceněni krásnou trofejí.

Děkujeme všem fakultám, jednotlivým jezdcům, studentům a kolegům z Jihočeské univerzity za fantastickou účast a nasazení!

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.