• Univerzita
  • Aktuálně

Širokospektrální antivirotika pro zvýšení připravenosti na pandemie

Projekt PANVIPREP

Laboratoř strukturní chemie (Katedra chemie PřF JU), vedena Prof. Ivanou Kutou Smatanovou, se stala členem mezinárodního konsorcia, které se zabývá řešením globálních problémů spojených s používáním širokospektrálních antivirotik v rámci projektu HORIZON-HLTH-2023-DISEASE-03-04 "Pandemic preparedness and response: broad-spectrum antivirals for infectious diseases with epidemic potential".

Od 1. ledna 2024 se tak spolu s dalšími 14 institucemi z 8 evropských zemí podílí na projektu PANVIPREP s názvem "Vývoj širokospektrálních antivirotik pro zvýšení připravenosti na pandemie", jehož výsledky přispějí k evropské a celosvětové pandemické připravenosti tím, že se zaměří na výzkum pěti vysoce rizikových rodin RNA virů. Naše laboratoř bude zkoumat enteroviry EV-A71 a EV-D68. K vývoji a charakterizaci širokospektrálních antivirových sloučenin bude použita řada inovativních přístupů z virologie, strukturní biologie, medicinské chemie a farmakokinetiky.

Více informací naleznete v tiskové zprávě a v odkazu zde

prof. Mgr. Ivana Kutá Smatanová, Ph.D., Mgr. Barbora Kaščáková, Ph.D., RNDr. Petra Havlíčková

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice