Setkání u Stromu Olgy Havlové

V úterý 9. května 2023 proběhla v centrálním kampusu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích vzpomínková akce k výročí nedožitých 90. narozenin Olgy Havlové.

Při svých projevech na paní Olgu zavzpomínali nejen primátorka statutárního města České Budějovice doc. Dr. Ing. Dagmar Škodová Parmová a rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr., ale také Mgr. Terezie Jenisová, manažerka PR a komunikace Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Po projevech zazněla nová skladba Anety Langerové „Píseň pro Olgu“ v podání žáků ZŠ a ZUŠ Bezdrevská a ZŠ Dukelská. Žáci zazpívali také písně „Rozdávejme lásku“, „Kdyby tu nic nebylo“ (autor Petr Eben) a „Cum decore“ (autor Tilman Susato). Následně se pozvaní hosté přesunuli do přízemí Akademické knihovny Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, aby zde zhlédli výstavu fotografií „Olga Havlová a Výbor dobré vůle“, která vznikla u příležitosti 20. výročí založení VDV a která již třináctým rokem putuje po muzeích, knihovnách, zámcích a jiných výstavních prostorách České republiky i Slovenska. Tato výstava bude v Akademické knihovně JU k vidění do konce května.

O výstavě:
Třiatřicet fotografií umístěných na 26 plakátech zobrazuje počátky činnosti Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, setkávání paní Olgy s dětmi a dospělými se zdravotním postižením, ale také se spřízněnými osobnostmi, například s princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou. Další fotografie zachycují prostředí tehdejších psychiatrických léčeben a ústavů sociální péče. Fotografie pořídili známí fotografové Ondřej Němec, Bohdan Holomíček, Přemysl Fialka, Gabriela Čapková, Zdeněk Chrapek a další.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice