• Univerzita
  • Aktuálně

Setkání generálních ředitelů a attaché pro rybolov z Evropské unie

Ve čtvrtek 1. 9. 2022 jsme měli tu čest přivítat na Fakultě rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích 80 generálních ředitelů a attaché pro rybolov z členských zemí Evropské unie.

Tato návštěva probíhala v rámci předsednictví České republiky Radě EU. Jsme velice potěšeni, že jsme mohli všem zástupcům členských států představit naše výzkumné centrum CENAKVA, které je zapsané na mapě velkých výzkumných infrastruktur ČR. Naším cílem bylo ukázat evropským úředníkům a politikům, že i sladkovodní akvakultura, ať už tradiční nebo využívající moderní technologie, může hrát významnou úlohu při produkci kvalitních potravin a zároveň má významnou roli pro ochranu životního prostředí. Paní ředitelka DG MARE evropské komise Charlina Vitcheva ocenila především provázanost výzkumu akvakultury s ochranou vodních ekosystémů a dopad našeho výzkumu do aplikované sféry a rybářské praxe. Byla příjemně překvapena velice vysokou úrovní základního i aplikovaného výzkumu, moderním zázemím výzkumného centra CENAKVA a pochvalovala efektivně využité investice ze strukturálních fondů EU.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice