• Univerzita
  • Aktuálně

Sbírka pro Ukrajinu v budovách ZSF JU: léky, zdravotnický materiál a zdravotnické potřeby

Zdravotně sociální fakulta JU podporuje inciativu studentů 2. ročníku oboru Civilní nouzová připravenost, kteří se rozhodli také přispět na pomoc lidem na Ukrajině. „Jedná se o bezprostřední reakci na tuto situaci. Každý z nás má ve svém okolí známé, spolužáky nebo prostě jenom lidičky odvedle, kteří pocházejí z Ukrajiny nebo tam mají své příbuzné a známé,“ uvedla mluvčí ročníku Bc. Marcela Dobiášová.

Proto pokud chcete přispět čímkoliv z níže uvedeného seznamu, prosíme o odevzdání na těchto sběrných místech:
- recepce hlavní budovy ZSF JU Vltava/Uran (J. Boreckého 27)
- recepce pavilonu H v českobudějovické nemocnici,

a to od 2. do 19. března 2022.

Potřebné věci:

- analgetika - paracetamol, ibuprofen prostě jakákoliv

- masti, spreje na popáleniny

- mastné tyly

- desinfekce

- obvazy, náplasti

- autolékárničky

- hemostatikum (prostředek zastavení krvácení) - chemické

- rukavice pro lékařské vyšetření

- prostředek zastavení krvácení – mechanický/gumový (zaškrcovadlo-turniket)

- nástroj na rozstříhání oděvu a obuvi (nůžky s tupým koncem)

- zdravotnická brašna (obal na lékárničku)

- berle, bandáže, krční límce

- imobilizační pneumatiky různých typů a velikostí

- stříkačky s jehlami (různé objemy)

- nesterilní obvazy (různé velikosti)

- fixační elastická bandáž (různé velikosti)

- sterilní materiál pro opatření proti popálení

- sterilní materiál pro ošetření povrchu rány

- hydrogelový obvaz proti popálení různých velikostí

- zevní fixátor

Bc. Marcela Dobiášová spolupracuje s Regionálním ukrajinským spolkem ve východních Čechách, kde záštitu nad organizací, zajištěním převozu a zodpovědnost za SBÍRKU ZDRAVOTNICKÉHO MATERIÁLU A LÉKŮ PRO UKRAJINU má MUDr. Roman Kostyšyn, který se narodil na Ukrajině, vystudoval lékařskou fakultu také na Ukrajině a je vedoucím lékařem spondylochirurgického oddělení FN Hradec Králové. „Znám ho minimálně deset let a patří k mým blízkým přátelům,“ uvedla.

Veškerá zdravotnická materiální pomoc bude předána přímo Regionálnímu ukrajinskému spolku. Podrobnosti jsou ZDE:

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice