Skip to main content

Rektor Jihočeské univerzity a generální ředitel nemocnice jednali o vzájemné spolupráci

Rektor Jihočeské univerzity a generální ředitel Nemocnice České Budějovice jednali o vzájemné spolupráci.

Ve čtvrtek 30. května 2024 navštívil Nemocnici České Budějovice rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prof. Ing. Pavel Kozák, Ph.D. Generální ředitel nemocnice MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D., jej seznámil s historií nemocnice, její současnou podobou i rozvojovými záměry do budoucna, spočívajícími v první řadě v přesunu veškerých provozů z dolního areálu nemocnice do areálu horního. Během tohoto významného setkání bylo předmětem jednání také představení vědeckovýzkumné činnosti nemocnice a strategie jejího dalšího rozvoje nebo praktické aspekty spolupráce českobudějovické nemocnice se Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích při přípravě nelékařských zdravotnických pracovníků. Méně známou skutečností je to, že Nemocnice České Budějovice spolupracuje také s Přírodovědeckou fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, přičemž MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D., vyzdvihl velmi nadějnou perspektivu této vědeckovýzkumné spolupráce. 

Posilování dlouhodobého partnerského vztahu obou institucí je tím nejlepším předpokladem dalšího rozvoje v oblasti vzdělávání, výzkumu a inovací. 

Zdroj: Nemocnice České Budějovice

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1