• Univerzita
  • Aktuálně

Rektor Jihočeské univerzity a děkan Filozofické fakulty přijali velvyslance Argentinské republiky v ČR

Rektor Jihočeské univerzity prof. Pavel Kozák a děkan Filozofické fakulty prof. Ondřej Pešek v pátek 5. dubna 2024 přivítali velvyslance Argentiny v České republice J. E. Claudia Javiera Rozencwaiga a tajemníka pana Facunda Herreru. Setkání, které se konalo v prostorách JU a FF, mělo za cíl posílit dlouhodobé vztahy a kulturní výměnu mezi oběma zeměmi.

Jedním z bodů jednání bylo spolupořádání výstavy ke 100 letům diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Argentinou v prostorách JU. Podzimní expozice představí bohatou historii propojení obou zemí. Pokračovat bude i cyklus přednášek pro studenty JU s názvem Cátedra argentina.

V oblasti akademické také proběhla diskuse o existujících meziinstitucionálních dohodách s argentinskými univerzitami (zejména Universidad Nacional de San Martín a Universidad de Morón, Buenos Aires; k rozvoji spolupráce více zde) a možnostech jejich rozšíření (vedle španělské filologie i na další obory). Zástupci obou stran se shodli na potřebě posílení výměn studentů a akademiků nejen z projektů Erasmus+ a institucionálních programů, ale i v rámci Letní školy slovanských studií a dalších.

Toto setkání představuje významný krok k prohloubení pokračující spolupráce mezi Českou republikou a Argentinou a Jihočeskou univerzitu těší, že se na něm bude aktivně podílet formou vzdělávacích i kulturních aktivit.

Seznam účastníků:

Velvyslanectví Argentinské republiky v České republice

• E. Claudio Javier Rozencwaig – velvyslanec Argentinské republiky v České republice
  • pan Facundo D. Herrera – vedoucí kulturního, obchodního a politického oddělení

Rektorát Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

• prof. Ing. Pavel Kozák, Ph.D. – rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
  • doc. Ing. Vladimír Žlábek, Ph.D. – prorektor pro zahraniční vztahy JU

Filozofická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

• prof. PhDr. Ondřej Pešek, Ph.D. – děkan a zástupce vedoucího Ústavu romanistiky
  • doc. PhDr. Rostislav Smíšek, Ph.D. – proděkan pro zahraniční vztahy a rozvoj
  • prof. PhDr. Jan Radimský, Ph.D. – proděkan pro akreditaci a řízení kvality a vedoucí Ústavu romanistiky
  • PhDr. Jana Pešková, Ph.D. – vedoucí oddělení španělského jazyka a odborná asistentka Ústavu romanistiky
  • Mgr. Markéta Šmídová, Ph.D. – odborná asistentka Ústavu romanistiky a koordinátorka pro spolupráci s Argentinou

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice