Red Bull Pit Stop Challenge

V neděli 18. 7. 2021 proběhla v kampusu naší univerzity dlouho očekávaná Pit Stop Challenge.

Red Bull Pit Stop Challenge je akce, která měla po České republice několik zastávek. Ta v Českých Budějovicích byla jedinečná v několika ohledech. Jednalo se o zastávku, která jako jediná z celé ČR byla v kampusu univerzity. To bylo možné díky partnerské spolupráci mezi naší univerzitou a organizátorem akce, firmou Red Bull. Zároveň se jednalo o úplně poslední zastávku v ČR a bylo zde možné zakoupit si jedinečný merch týmu Red Bull Racing Honda, který je celosvětově nedostatkovým zbožím. To se líbilo několika skalním fanouškům tohoto týmu.

Akce probíhala od 12:00 do 20:00 v centrální části kampusu naší univerzity. Návštěvníci akce mohli na vlastní oči vidět reálný monopost F1 ze stáje Red Bull Racing Honda z roku 2018, který byl vystaven mezi budovou rektorátu a budovou Akademické knihovny JU. Pro děti i dospělé byly dostupné dvě gaming units, ve kterých mohli návštěvníci soutěžit v jízdě ve formuli na závodním okruhu o hodnotné ceny.

Hlavním lákadlem byla samotná Pit Stop Challenge. Ta spočívala v tom, že čtyřčlenné týmy se snažili přezout přední kola formule v co nejrychlejším čase. Do soutěže se přihlásilo více než 40 týmů z řad studentů a zaměstnanců JU i široké veřejnosti. Nejrychlejší čas včerejšího klání byl 6,06 vteřin. Rekord samotného týmu Red Bullu je neuvěřitelných 1,82 vteřiny na všechna čtyři kola. Vítěz s nejrychlejším časem z celé ČR dostane možnost vycestovat na závody F1.

Akce přilákala přes 800 návštěvníků, kteří si užili nevšední zážitek a hezké odpoledne plné hudby s Djs Beard-D a Johnym Carrem. To vše bylo doplněno skvělou chill out zónou a výstavou v přízemí Akademické knihovny JU.

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.