• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • Prohlášení kolegia rektora Jihočeské univerzity z 22. února 2022 k narůstajícímu napětí v rusko-ukrajinských vztazích

Prohlášení kolegia rektora Jihočeské univerzity z 22. února 2022 k narůstajícímu napětí v rusko-ukrajinských vztazích

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích je zneklidněna současnou situací v rusko-ukrajinských vztazích, eskalací napětí na Ukrajině. Tak jako dříve Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích nabídla pomoc běloruským kolegům z řad studentů a zaměstnanců, tak podobným způsobem je univerzita připravena pomoci našim kolegům z Ukrajiny. Naše univerzita jako veřejná vysoká škola se hlásí k principům demokracie, svobody, k podpoře nedotknutelnosti územní celistvosti Ukrajiny stejně jako nedotknutelnosti území všech států.


Заява ректорату Південночеського університету від 22 лютого 2022 року про зростання напруженості російсько-українських відносин.

 Південночеський університет у Чеських Будейовицях стурбований сьогоднішньою ситуацією російсько-українських відносин, ескалацією напруженості в Україні. Як і раніше Південночеський університет у Ческих Будейовицях пропонував допомогу білоруським колегам із числа студентів та співробітників, так і сьогодні університет готовий допомогти нашим колегам з України.  Наш університет, як державний університет, дотримується принципів демократії, свободи, сприяння недоторканності територіальної цілісності України, а також недоторканності територій усіх держав. 

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1