• Univerzita
  • Aktuálně

Prezident republiky Petr Pavel předal profesorské dekrety

Na návrh vědeckých a uměleckých rad vysokých škol jmenoval prezident republiky Petr Pavel celkem 73 nových profesorek a profesorů. Tři z nově jmenovaných profesorů působí na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích (JU) a dva profesoři byli jmenováni na návrh Vědecké rady Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (VR JU). Ve Velké aule pražského Karolina v úterý 12. prosince 2023 prezident republiky Petr Pavel spolu s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Mikulášem Bekem předali jmenovací dekrety.

Nově jmenovaní profesoři působící na JU a profesoři jmenovaní na návrh VR JU:

doc. Ing. Ladislav BERÁNEK, CSc.
pro obor: Systémové inženýrství a informatika
na návrh Vědecké rady Univerzity Hradec Králové
působí: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Ekonomická fakulta, Katedra aplikované matematiky a informatiky

doc. RNDr. Milan GRYNDLER, CSc.
pro obor: Ekologie
na návrh Vědecké rady Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
působí: Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Přírodovědecká fakulta, Katedra biologie

doc. Ing. Roman SOBOTKA, Ph.D.
pro obor: Molekulární a buněčná biologie a genetika
na návrh Vědecké rady Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
působí: Jihočeská univerzity v Českých Budějovicích, Přírodovědecká fakulta, Katedra molekulární biologie a genetiky; Akademie věd ČR, Mikrobiologický ústav

doc. RNDr. Vítězslav STRAŇÁK, Ph.D.
pro obor: Aplikovaná fyzika
na návrh Vědecké rady Univerzity Palackého v Olomouci
působí: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Přírodovědecká fakulta, Katedra fyziky; Akademie věd ČR, Fyzikální ústav

Foto - zdroj: MŠMT

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice