• Univerzita
  • Aktuálně

Přednáška francouzského velvyslance na PF JU

V pondělí 16. 5. 2022 se uskutečnila na Pedagogické fakultě JU přednáška na téma „The French Presidency of the Council of the EU“, kterou vedl francouzský velvyslanec J. E. Alexis Dutertre. Návštěvy univerzitní půdy se dále z francouzského velvyslanectví zúčastnili paní Denisa Panková Schránilová – atašé pro decentralizovanou spolupráci, pan Eric Playout – atašé pro francouzský jazyk a paní Véronique Debord-Lazaro – atašé pro vědu a vysoké školy. Spolu s panem velvyslancem byli přijati paní děkankou Pedagogické fakulty doc. RNDr. Helenou Koldovou, Ph.D. a dalšími zástupci Pedagogické a Filozofické fakulty.

Pan velvyslanec přiblížil posluchačům tři hlavní oblasti činnosti francouzského předsednictví: prosazování agendy evropské suverenity, vybudování nového evropského modelu růstu a vytvoření lidštěji dimenzované Evropy. Část přednášky byla věnována i současným výzvám EU jako je válka na Ukrajině a energetická krize. Po přednášce následovala diskuze se studenty, kteří vznášeli náležité a pestré dotazy.

Jsme rádi, že jsme mohli takovouto návštěvu uvítat a velmi děkujeme panu velvyslanci za příležitost dozvědět se více o těchto aktuálních tématech a za jeho čas, který věnoval nejen našim studentům.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice