• Univerzita
  • Aktuálně

Peruánská delegace navštívila Filozofickou fakultu Jihočeské univerzity

Na přelomu května a června 2023 přivítala Filozofická fakulta Jihočeské univerzity delegaci akademiků z Universidad Nacional de Trujillo v Peru. Se zástupci partnerské univerzity, se kterou Filozofická fakulta Jihočeské univerzity spolupracuje již od roku 2018, byly vyhodnoceny výsledky projektu MKM Erasmus+ (2020–2023), jenž oběma univerzitám umožnil rozvoj vztahů v oblasti španělské filologie. Probíhala rovněž i strategická jednání o možnostech spolupráce v oblasti archeologie.

Peruánskou Universidad Nacional de Trujillo (UNT) zastupoval jménem rektora UNT Dr. Heber Max Robles Castillo, děkan Facultad de Ciencias Biológicas. Spolu s ním na jih Čech zavítali i Dr. Carlos Francisco Mozo Blas, děkan Facultad de Ciencias Sociales, a Mg. Zorán Herrera Mejía, profesor hispanoamerické literatury na Facultad de Educación y Ciencias de Comunicación, který Jihočeskou univerzitu navštívil již v loňském roce.

Delegace byla oficiálně přijata rektorem Jihočeské univerzity prof. PhDr. Bohumilem Jirouškem, Dr., a představiteli Filozofické fakulty, děkanem prof. PhDr. Ondřejem Peškem, Ph.D., proděkanem pro zahraniční vztahy a rozvoj PhDr. Pavlem Králem, Ph.D., a ředitelem Ústavu romanistiky prof. PhDr. Janem Radimským, Ph.D. Následně se uskutečnily intenzivní schůzky se zástupci Ústavu romanistiky a Ústavu archeologie FF JU, kteří univerzitu v Trujillu navštívili v loňském roce. Tato setkání se v první řadě zaměřila na zhodnocení dosavadní spolupráce v oblasti španělské filologie. Byly konkretizovány další možnosti společných akademických projektů a oboustranných mobilit studentů španělské filologie. Dále byly diskutovány způsoby dalšího prohloubení spolupráce v oblasti archeologie, o něž obě instituce projevily velký zájem.

Delegace byla rovněž přijata Velvyslanectvím Peruánské republiky v Praze. Setkání symbolizovalo důležitost vztahů mezi oběma zeměmi a potvrdilo přátelské pouto mezi Universidad Nacional de Trujillo a Filozofickou fakultou Jihočeské univerzity.

Jak zástupci FF JU, tak představitelé UNT Peru ocenili možnost vzájemného setkání a posílení akademických vazeb mezi oběma univerzitami. Spolupráce mezi oběma institucemi je velmi významná a přínosná pro obě strany a všichni zúčastnění vyjádřili naději na její pokračování i do budoucna.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice