• Univerzita
  • Aktuálně

Návštěva rady Velvyslanectví Republiky Peru na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity

Ve čtvrtek 17. 9. 2020 navštívil Jihočeskou univerzitu rada Velvyslanectví Peruánské republiky, pan Eduardo Rivoldi. Pan Rivoldi Jihočeskou univerzitu navštívil poprvé, v České republice působí zatím necelý rok. Navázal tak na Oscara Paredese Lozu, který FF JU zprostředkoval kontakt na Univerzitu v Trujillu, díky jemuž obě univerzity před dvěma lety navázaly spolupráci v oblasti vědy a výzkumu, a v oblasti studentských mobilit a mobilit akademických pracovníků podepsáním Memoranda o porozumění o vědecké a vzdělávací spolupráci a Dohody o studentských mobilitách.

Dalším krokem v navázané spolupráci bylo získání tříletého grantu Mezinárodní kreditové mobility v letošní projektové výzvě. Díky němu bude moci Filozofická fakulta JU v nadcházejících třech letech financovat výukové pobyty dvou peruánských akademiků a tří studentů na FF JU a výukové pobyty dvou akademických pracovníků z FF JU na Univerzitě v Trujillu v Peru. Pan Rivoldi byl přijat prorektorkou pro zahraniční vztahy, doc. PaedDr. Radkou Závodskou, Ph.D., děkanem Filozofické fakulty JU, doc. PhDr. Ondřejem Peškem, Ph.D., proděkanem pro zahraniční vztahy a rozvoj, PhDr. Pavlem Králem, Ph.D. a proděkanem pro akreditace a řízení kvality a ředitelem Ústavu romanistiky FF JU, doc. PhDr. Janem Radimským, Ph.D., kteří mu podali základní informace o Jihočeské univerzitě a seznámili jej s hlavními vědecko-výzkumnými oblastmi JU.

Během následného jednání s doc. Mgr. Miroslavou Aurovou, Ph.D. a PhDr. Janou Peškovou, Ph.D., které úspěšnou projektovou žádost Mezinárodní kreditové mobility za FF JU připravily, a s dalšími členy španělské sekce Ústavu romanistiky FF JU, byly diskutovány otázky týkající se přípravné fáze projektu, jež bude i s ohledem na současnou pandemickou situaci v Peru probíhat v součinnosti s Velvyslanectvím Peruánské republiky v ČR. Během ní budou vybráni studenti z univerzity v Trujillu, kteří v nadcházejícím akademickém roce budou po dobu jednoho semestru studovat vybrané předměty ze španělské filologie a obecné jazykovědy na Filozofické fakultě JU. Tento typ studentských výměn, jež budou probíhat paralelně s příjezdovými a výjezdovými mobilitami akademických pracovníků obou univerzit, bude přínosný pro obě strany. Přispěje k prohloubení internacionalizace obou institucí, studenti FF JU budou mít možnost seznámit se s další jazykovou varietou mimoevropské španělštiny, studenti univerzity v Trujillu budou mít příležitost konfrontovat studium jazyka na své univerzitě s jazykovědnými přístupy evropské univerzity.

Text TZ:

PhDr. Jana Pešková, Ph.D., Filozofická fakulta Jihočeské univerzity

Foto č. 1:

Autor: PhDr. Jana Pešková, Ph.D.

Na fotografii: zleva - doc. Mgr. Miroslava Aurová, Ph.D., doc. PhDr. Ondřej Pešek, Ph.D. (děkan FF), PhDr. Jana Pešková, Ph.D., rada Eduardo Rivoldi

Foto č. 2:

Autor: Mgr. Ivana Kudějová

Na fotografii: rada Eduardo Rivoldi + doc. PaedDr. Radka Závodská, Ph.D. (prorektorka pro zahraniční vztahy JU)

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice