• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • Nabídka Jihočeské univerzity v souvislosti s projevem solidarity s běloruskými vysokými školami a podporou jejich studentů

Nabídka Jihočeské univerzity v souvislosti s projevem solidarity s běloruskými vysokými školami a podporou jejich studentů

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích otevře vybrané studijní programy pro běloruské studenty, kteří vyhoví podmínkám přijímacího řízení. Přijatí uchazeči o studium obdrží na fakultách stipendium pro zajištění studia a pobytu v Českých Budějovicích.

Jednotlivé fakulty vypíší přijímací řízení během podzimu 2020 s flexibilním přijetím a zápisem tak, jak se uchazečům podaří zajistit potřebné dokumenty (víza) ke vstupu do ČR. O jednotlivých přijímajících řízeních budou fakulty informovat relevantní vysoké školy v Bělorusku a informace budou zveřejněny na webových stránkách Jihočeské univerzity a jejích jednotlivých součástí.

K podpoře běloruských studentů se přihlásila většina fakult Jihočeské univerzity, zvláště Ekonomická fakulta, Fakulta rybářství a ochrany vod, Přírodovědecká fakulta a Zemědělská fakulta, které nabízejí větší počet cizojazyčných studijních programů.

Jihočeská univerzita řeší také sociální situaci stávajících studentů z Běloruska a nabídla Gomelské státní univerzitě (Francisk Skorina Gomel State University), s níž má uzavřenu smlouvu o spolupráci, motivační pobyt pro jejich studenty na počátku roku 2021.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1