• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka navštívil Jihočeskou univerzitu

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka navštívil Jihočeskou univerzitu

V pátek 17. 3. 2023 navštívil Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Během své náročné pracovní návštěvy jižních Čech si ve svém programu vyčlenil také čas na to, aby se seznámil s prostředím Jihočeské univerzity a s aktivitami realizovanými na jednotlivých fakultách, a to jak v oblasti vzdělávání, tak v oblasti výzkumu. Při této příležitosti zmínil potřebu rozvíjet aktivity také v oblasti celoživotního vzdělávání, které by mělo být jedním z pilířů vzdělávání na vysokých školách. Pan ministr diskutoval s panem rektorem JU otázku financování vysokých škol a možnosti navýšení tarifní složky mezi akademické pracovníky.

Jednání pokračovalo také během pracovního oběda za přítomnosti řady významných hostů z podnikatelské, akademické a sociální sféry, na který pan ministr pozval také děkana Fakulty zemědělské a technologické doc. Petra Bartoše a děkana Fakulty rybářství a ochrany vod prof. Pavla Kozáka. Byly diskutovány další otázky související s aplikovaným výzkumem, možnosti vzniku spin-off společností, problematika transferu technologií, inovace v zemědělství a další témata důležitá pro naši společnost.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1