• Univerzita
  • Aktuálně

Konsorcium KreativEU bylo podpořeno městem České Budějovice

V současné době je na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích připravován aktualizovaný projekt konsorcia evropských univerzit KreativEU (Knowledge & Creativity European University). Konsorcium KreativEU sdružuje celkem 11 evropských univerzit: Instituto Politécnico de Tomar (hlavní koordinátor projektu), Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, Universitatea Valahia din Târgovişte, D. A. Tsenov Academy of Economics, Adana Alparslan Türkeş Science and Technology University, Università degli Studi di Camerino, Trnavskou univerzitu v Trnavě a 4 nové partnery, jimiž jsou Breda University of Applied Sciences, Politechnika Opolska, Södertörn University a Universität Greifswald.

Toto konsorcium představuje jedinečnou alianci univerzit po celé Evropě, která propojuje místní a národní dědictví, tradice, řemesla i folklór se společnými evropskými hodnotami. Projekt univerzit sdružených v konsorciu KreativEU je postaven na sdílené vizi o významu evropské kulturní a umělecké rozmanitosti jako hnací síly soudržnosti, rovnosti, míru a udržitelnosti, stejně jako na vzdělávacích, ekonomických, politických, sociálních a vědeckých aspektech inovace a rozvoje.

Ve středu 6. 12. 2023 proběhla schůzka a diskuse se skupinou vybraných studentů univerzity, za účasti prezidenta ESN USB Budweis a předsedy Studentské unie Jihočeské univerzity, na téma přínosu evropských aliancí a KreativEU z pohledu studentů. Účastníci během diskuze uvedli, že pozitivní přínos vidí nejen v možnostech vzájemného sdílení poznatků a nových zkušeností, ale také jako příležitost k poznání nových kultur, tradic a posílení jazykových znalostí, které jim může pomoci nejen při studiu, ale také v budoucím povolání.

Podporu projektu konsorcia evropských univerzit KreativEU, které je zaměřeno na vzdělávání, výzkum a ochranu kulturního a přírodního dědictví, vyjádřilo také statutární město České Budějovice, pro které je hlavní téma konsorcia v oblastech vzdělávání, výzkumu a společenského dopadu významné a spolupráce konsorcia KreativEU a města tak bude přínosná z mnoha hledisek. Oficiální vyjádření města podepsané doc. Dr. Ing. Dagmar Škodovou Parmovou, primátorkou ČB, k prohlédnutí zde.

Díky alianci KreativEU vznikne nová generace studentů a občanů EU, kteří budou spolupracovat napříč kulturami, hranicemi, jazyky i obory a vytvoří tak společný evropský kampus KreativEU Heritage, jehož cílem bude propojit jednotlivé univerzity a jejich znalosti i kreativitu se vzděláváním, výzkumem a inovacemi.

Více se dozvíte na stránkách hlavního koordinátora projektu Polytechnic Institute of Tomar (IPT, Portugal).

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice