• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • Konsorcium evropských univerzit KreativEU získalo ocenění Seal of Excellence

Konsorcium evropských univerzit KreativEU získalo ocenění Seal of Excellence

Konsorcium evropských univerzit KreativEU (Knowledge & Creativity European University), jehož členem je rovněž Jihočeská univerzita, získalo ocenění Seal of Excellence v hodnocení evropských aliancí ve výzvě 2023 v rámci výzvy programu ERASMUS+ ERASMUS-EDU-2023-EUR-UNIV-2 - Evropské univerzity, okruh Rozvoj nové mezinárodní spolupráce mezi institucemi. Návrh projektu byl uznán jako vysoce kvalitní, nicméně nezískal finanční prostředky z důvodu rozpočtových omezení, a proto byl Evropskou komisí doporučen k financování z jiných zdrojů. Konsorcium KreativEU bude opět připravovat žádost o finanční podporu z EU do výzvy 2024.

Do konsorcia univerzit KreativEU jsou kromě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zapojeny Instituto Politécnico de Tomar (hlavní koordinátor projektu), Universitatea Valahia din Târgovişte, D. A. Tsenov Academy of Economics, Adana Alparslan Türkeş Science and Technology University, Università degli Studi di Camerino a Trnavská univerzita v Trnavě.

Projekt univerzit sdružených v konsorciu KreativEU je postaven na sdílené vizi o významu evropské kulturní a umělecké rozmanitosti jako hnací síly soudržnosti, rovnosti, míru a udržitelnosti, stejně jako na vzdělávacích, ekonomických, politických, sociálních a vědeckých aspektech inovace a rozvoje. To vše přispívá k vytvoření Evropské univerzity jedinečné svého druhu, schopné nabídnout konkurenceschopný a atraktivní evropský vzdělávací a výzkumný systém. V současné době existuje celkem 50 aliancí, do kterých je zapojeno přes 430 evropských VŠ institucí.

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1