• Univerzita
  • Aktuálně

Již potřinácté nabídla Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích svým studentům veletrh pracovních příležitostí

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity zorganizovala pro studenty všech fakult již potřinácté veletrh pracovních příležitostí Job Day 2023 – místo, kde se všichni studenti a absolventi JU mohli nejen seznámit s aktuální nabídkou práce a novinkami na pracovním trhu, ale získali i zajímavé kontakty a měli možnost domluvit si praxi či dohodnout stáž.

Po covidové pauze se vrátil tento osvědčený formát opět na půdu Jihočeské univerzity, konkrétně do přízemí menzy JU, kde se ve dvou dnech 25. a 26. 4. 2023 vždy od 10:45 do 14:00 představilo studentům, končícím ročníkům i čerstvým absolventům 25 významných firem z regionu. Svou činnost a volné pracovní nabídky prezentovali firmy různých velikostí i oborového zaměření, proto si na své přišli všichni studenti, což se odrazilo i v účasti na tomto veletrhu. Oba dny byla totiž návštěvnost velmi vysoká, kromě navazování pracovních kontaktů ale došlo i na různé soutěže či ochutnávky.

K dispozici bylo v průběhu celého veletrhu pro všechny studenty i Kariérní centrum JU, které prezentovalo nejen svou nabídku přednášek a workshopů týkajících se kariéry, ale zároveň připomínalo svou hlavní náplň – pomáhat studentům s životopisy, připravovat je na pohovor, radit s motivačními dopisy nebo podporovat jejich osobní růst.

„Job Day je osvědčená a tradičně úspěšná akce a jsme proto moc rádi, že se veletrh mohl po čtyřleté pauze opět zrealizovat. Děkujeme všem firmám i institucím, které se zúčastnily, podle účasti studentů bylo jasné, že jejich nabídka pro ně byla velmi zajímavá,“ říká děkanka Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity doc. RNDr. Zuzana Dvořáková Líšková, Ph.D. Ta se se všemi vystavujícími osobně přivítala a zahájila tak oba dny veletrhu pracovních příležitostí.

Proděkanka pro rozvoj Ing. Monika Maříková, Ph.D., doplňuje: „Akce byla určená především studentům Jihočeské univerzity, ale rádi vidíme i zájemce z řad veřejnosti. Job Day je šance pro firmy se prezentovat, ale zároveň i příležitost pro studenty, jak získat povědomí o pracovním trhu a navázat už během studia zajímavé kontakty.“

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice