• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích získala Cenu rektora České zemědělské univerzity v Praze

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích získala Cenu rektora České zemědělské univerzity v Praze

Při příležitosti zahájení oslav 70. výročí samostatné existence České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) převzal rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr., Cenu rektora ČZU za významný podíl na rozvoji ČZU v oblasti vědy a vzdělanosti. 

Cenu v podobě bronzové plastiky bohyně Ops obdrželo na Slavnostním zasedání vědecké rady ČZU v pondělí 25. dubna 2022 celkem osm institucí a společností. Vyjma Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích si stejné ocenění převzali rovněž představitelé Mendelovy univerzity v Brně, Akademie věd ČR, České spořitelny, MONETA Money Bank a společností STROM ŠKODA a ŠKODA Auto. Osmým oceněným je pak firma T-Mobile Czech Republic.

„Vymknuta z kloubů, doba šílí…“ poznamenal na úvod svého projevu rektor ČZU prof. Ing. Petr Sklenička, CSc., a Hamletovo prohlášení vzápětí zasadil do optimističtějšího kontextu: „Navzdory tomu akademický život na naší univerzitě ani v celé zemi neživoří. Vysoké školy se dokázaly přizpůsobit a pracovat v nových, mnohem tvrdších podmínkách. Navíc se staly nepostradatelnou strategickou infrastrukturou naší země. Osvědčily se jak v době pandemie, tak při aktuální pomoci ukrajinským uprchlíkům.“

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1