• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • Jihočeská univerzita opět na kolech, tentokrát pro dobrou věc

Jihočeská univerzita opět na kolech, tentokrát pro dobrou věc

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (JU) se tento rok rozhodla znovu účastnit mezinárodní cyklistické výzvy Academic Bicycle Challenge 2023. Svým zapojením a skvělým umístěním JU prokázala nejen týmového ducha a vášeň pro pohyb ve spojení s ochranou životního prostředí, ale také nadšení pro dobrou věc. Za každý ujetý kilometr univerzita věnovala 1 Kč na dobročinné účely.

Academic Bicycle Challenge (ABC) je mezinárodní cyklistická soutěž pro univerzity a vysoké školy, která si klade za cíl najít nejaktivnější cyklistické instituce vysokoškolského vzdělávání po celém světě. Pomáhá nejen ke zvýšení mezinárodní prestiže a povědomí o jednotlivých zapojených univerzitách, ale především propaguje zdravý životní styl a podporuje aktivní ochranu životního prostředí.

ABC Challenge probíhá po celý rok 2023 a jednotlivé tuzemské i zahraniční univerzity se tak mohou v průběhu roku do výzvy zapojit a zvolit si měsíc, během kterého se pokusí najet co nejvíce kilometrů a dosáhnout tak co nejlepšího umístění v žebříčku univerzit celosvětově. 

Jihočeská univerzita v letošním ročníku najezdila neuvěřitelných 36 055 km a svým umístěním na předních příčkách v ABC tak ukázala, že je prvoligovou institucí nejen v oblastech vzdělávání, vědy a výzkumu, ale také v odhodlání, sportovních výkonech a týmové spolupráci.

I v rámci letošního ročníku ABC podpořila Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích svou účastí nejen aktivity spojené s pohybem, ale také prospěšnou věc. Vyježděná částka byla věnována Autis Centru o.p.s., České Budějovice, které pomáhá lidem s autismem a jejich rodinám. V pátek 30. 6. 2023 předal rektor JU prof. PhDr. Bohumil Jiroušek šek ředitelce Autis Centra České Budějovice Mgr. Mileně Urbanové.

Předání šeku a závěrečné ceremonie se zúčastnili nejen zástupci vedení JU a Autis Centra České Budějovice, ale také zástupci fakulty s nejvyšším počtem najetých kilometrů, členové nejlepšího cyklistického týmu a nejlepší jezdec a jezdkyně, kteří si za svůj skvělý výkon převzali ceny a trofeje.

Nejlepším jezdcem se stal MUDr. Michael Sekej ze Zdravotně sociální fakulty JU. Ocenění pro nejlepší jezdkyni získala Bc. Lucie Kačerová, vedoucí studijního pracoviště FROV JU.

Jezdci z nejlepšího týmu s názvem „FROV JU“ se spolu s dalším týmem ze stejné fakulty zasloužili o celkové vítězství Fakulty rybářství a ochrany vod JU. Týmy této fakulty společně v rámci soutěže najely 14 027 km. Cenu za fakultu převzal děkan fakulty prof. Ing. Pavel Kozák, Ph.D.

Zapojení a nasazení všech jezdců v rámci ABC bylo významné, ať už najeli jen pár kilometrů či desítky nebo stovky. Účast ve výzvě byla motivací k pohybu a aktivitě a zároveň poskytla šanci uvolnit zkouškový stres a napětí a přispět tím na dobrou věc. Všem zapojeným velmi děkujeme a těšíme se na další ročník cyklistické výzvy.

Vítězové ABC v rámci Jihočeské univerzity:

  1. Nejlepší jezdec: MUDr. Michael Sekej, ZSF JU
  2. Nejlepší jezdkyně: Bc. Lucie Kačerová, FROV JU
  3. Nejlepší tým: „FROV JU“
  4. Nejlepší fakulta: FROV JU

Vedení Jihočeské univerzity přeje všem studentům i zaměstnancům krásné léto a plno úžasných zážitků nejen při jízdě na kole. 

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1